Кабінет інформатики
Головна | Реєстрація | Вхід
П`ятниця, 18.07.2025, 20:10
Меню сайту
Категорії розділу
Ремонт техніки [2]
Цікаві факти [11]
Поради [3]
Програмне забезпечення [5]
Програмне забезпечення
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 30
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Програмне забезпечення

ШКОЛАМ – ВІЛЬНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
(Для тих, хто вболіває за розвиток інформатики)
Термін вільно поширюване програмне забезпечення ввів Річард Столмен, засновник проекту GNU, для опису програмного забезпечення, котре можна безперешкодно використовувати, вивчати та змінювати і котре може копіюватись та поширюватись у зміненій чи незміненій формі без будь-яких обмежень, з тим щоб наступний користувач також мав всі перелічені права. (Вікіпедія)


Є загальні причини, чому усі користувачі комп’ютерів повинні наполягти на використанні вільного програмного забезпечення. Воно дає свободу керувати комп’ютерами, адже зазвичай комп’ютер робить те, що хоче власник програми, а не користувач. Це відноситься до шкіл, оскільки відносяться до всіх. Але є спеціальні причини, коли ми говоримо про школи.

По-перше, вільне програмне забезпечення дозволяє зберігати шкільні гроші. Навіть у найбільш багатих країнах школи мають певні проблеми з фінансування. Вільне програмне забезпечення дає школам, як і іншим користувачам, свободу скопіювати й поширювати програмне забезпечення. Така шкільна система дозволяє легально робити копії для всіх комп’ютерів школи, регіону.

Друге. Школа повинна вказати дітям шлях життя, що буде корисним суспільству в цілому. Якщо школи вчать вільному програмному забезпеченню, то учні використовуватимуть його й після випуску. Це дасть суспільству можливість уникнути домінування мегакорпорацій. Ці корпорації пропонують безплатно зразки своїх програм школам за тією ж причиною, що й тютюнові компанії та наркоторговці пропонують свій товар безкоштовно, щоб захопити дітей. Але корпорації не будуть давати цим учням знижки, тільки-но вони виростуть та стануть дипломованими фахівцями.

Фірмове програмне забезпечення ставить перепону жадобі до знань учнів словами: «Знання, які ви хочете - таємниця. Вивчення забороняється»! Вільне ж програмне забезпечення заохочує вчитися. Співтовариство вільних програм відкидає домінування бездушної технології, яке тримає народ в невігластві; ми заохочуємо учнів до того, щоб читати вихідний код програм і вчиться стільки, скільки хочеш. Школи, які використовують вільне програмне забезпечення, заохочують обдарованих учнів.

Наступна причина навіть глибша, ніж попередня. Найбільш фундаментальна місія шкіл у тому, щоб вчити людей бути хорошими громадянами своєї країни й хорошими сусідами - щоб співпрацювати з іншими. У сфері комп’ютерів – це навчати дітей спільно використовувати програмне забезпечення. Середня школа насамперед має прищепити учням думку: «Якщо вже ви приносите програмне забезпечення до школи, ви повинні ділитись ним з іншими дітьми». Звісно, школа повинна практикувати те, що проповідує: все програмне забезпечення, встановлене у школі, має бути доступним для копіювання учнями, щоб вони могли брати його додому або передавати іншим.

Залучення учнів для використання вільного програмного забезпечення та участь у житті співтовариства вільного програмного забезпечення - практичний урок життя. Це більш гуманний зразок для наслідування у житті, ніж запропонований магнатами. Школи всіх рівнів повинні використовувати виключно вільне програмне забезпечення.

Річард Столлмен. Дослівне копіювання і передрук цієї статті повністю дозволяються без ліцензійного платежу на будь-якому носії зі збереженням цього повідомлення // www.gnu.org/philosophy/schools.html.
Категорія: Програмне забезпечення | Додав: cviktor (18.07.2013)
Переглядів: 710 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Дунаєвецький НВК сайт Ділові Дунаївці
Реклама

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz